logo

Na wstępie chciałbym przedstawić drogę oraz powody, dla których podjąłem decyzję o założeniu własnej hodowli psów. Odkąd pamiętam zawsze byłem miłośnikiem zwierząt. Od wczesnego dzieciństwa miałem styczność z różnymi rasami psów, a moja więź z nimi umacniała się z każdym dniem. Będąc już w szkole podstawowej tak jak każde dziecko miałem marzenia, jednak kiedy koledzy planowali być kimś sławnym w dorosłym życiu, ja marzyłem o hodowli psów i mówiłem, że moja przyszłość na pewno będzie się wiązała z tymi cudownymi zwierzętami.

W rozwijaniu mojej pasji pomagali mi przede wszystkim rodzice, dzięki zapewnieniu odpowiednich książek w celu poszerzania mojej wiedzy. Podczas jednej z wystaw psów rasowych, na których byłem obserwatorem, zafascynowałem się rasą Chart Polski. Pod koniec 2008 roku zostałem właścicielem Charta Polskiego, pięknej suczki z hodowli Kalong- Ałyczy Kalong. Po pewnym czasie pani Agnieszka i pan Przemysław Wiśniewscy namówili mnie na pierwszą wystawę.

To wydarzenie zainspirowało mnie do dalszego uczestnictwa w tego typu imprezach. Z czasem stałem się posiadaczem kolejnego Charta Polskiego- suczki Mufinki Acalantis. Dzięki temu byłem co raz bliżej zrealizowaniu swojego marzenia z dzieciństwa. Poprzez działania moich najbliższych, którzy wspierają mnie zarówno finansowo jak i udzielają cennych rad, nadszedł moment, w którym postanowiłem na poważnie zająć się hodowlą psów rasy Chart Polski, z przydomkiem AMERSS. Uważam, że ta decyzja jest dobrą koncepcją na moje dorosłe życie.

Pozdrawiam,
Łukasz Witczak

Ałycza Kalong

ur. 06.04.2008

Mufinka Acalantis

ur. 10.05.2009

Armani Amerss

ur. 21.02.2013